11condizionatore-nero-411824.jpg
klimatyzacja i nie tylko
Gdzieś na początku tego wątku (żeby nie było że nie czytałem ) pojawiło się pytanie o to czy równoważyć wydatki biorąc chałupę jako całość, czy po piętrach?
Odpowiedź padła, że równoważyć jako całość. Ale to było dawno temu, poza tym potwierdziła jedna osoba.
1. Czy macie jakieś uwagi/spostrzeżenia jak to sensownie rozwiącać? klimatyzacja do biura
2. Zakładając, że rozpatrujemy budę jako całoś to czy bardziej pożądane jest nadwyżka nawiewu na piętrze? (Dodam, że w moim przypadku mam nad jadalnią pustkę wielkości 16m2, więc ew. wyrównywanie ciśnień nie byłoby tak mocno wyczówalne)Wg mnie nie ma się co przejmować. Będzie i tak niezauważalne. Dawać nadwyżkę na górze? Że niby pchnie cieplejsze powietrze w dół? Nie ma szans tego pchnąć (przypominam, że w zimie używamy małych wydatków). Za małe wydatki. Wszystko samo się wyrówna, czy to klatką schodową, czy innymi drogami (jak u ciebie).

Ja miałem lekką (chyba 20m3 przy 230m3 całości) nadwyżkę na górze. Ale jak zamknę klatkę schodową, to ewidentnie czuć, że jest na niej wówczas chłodniej.
Czyli ciepełko leci mimo wszystko ku górze.
pomysł z pompą ciepła napędzaną stopniem wodnym jest całkiem odlotowy. Rozumiem że czerpanie wody odpada bo zimą jej temperatura jest bliska zera i trzeba by przewalić duże ilości wody , ale ta ilośc lodu mnie przeraża :( codziennie jedną tonę przewalić - to robota dla tytana. A jak wyjedziesz ? Kto będzie odwalał lód? Chyba że z powodu lodu otworzysz bar i "zejdzie" do drinków:)
W moim przypadku zastosuję sprężarkę wirową copeland typ ZH15 o mocy grzewczej ok 7 kW co w zupełności zaspokaja potrzeby mojego domku - wiem co piszę bo ogrzewam się weekendowo wyłącznie elektrycznie więc mam dokładne pomiary . wystarczy mi co najmniej do -15 stC . wymieniki secespolu bo płytowe nie pasują mi o czym juz pisałem. Nie wymysliłem tych wymienników sam ale widziałem takie ich zastosowanie. Instalację c.o. mam z grzejnikami aluminiowymi odpowiednio dużych rozmiarów tak że nigdy nie potrzebwałem więcej niż 50 stC na zasilaniu.
Nie bardzo rozumiem zagadnienia powrotu oleju - po co syfonowanie? według tego co wyczytałem problem nie tylko w samym powrocie oleju ale w tym żeby odparował zawarty w nim czynik chłodniczy. w moim przypadu ten problem odpada bo wzorem kolegi miodka zainstaluję sprężarke na zewnątrz i wyposarzę w opcję z grzałką zainstalowana w karterze i sterowaną zewnetrznym termostatem - ogrzewa do 20C co zapewnia zawsze odparowanie czynnika.
Ilości czynika nie da sie obliczyć - wyznacza się doświadczalnie w trakcie pracy przez pomiar ciśnień na ssaniu i tłoczeniu ( za niskie -oznacza że za mało).
Copeland wymaga instalacji presostatów wysokiego i niskiego ciśnienia co zabezpiecza sprężarkę w wielu stanach awaryjnych. O wyborze typu zaworu rozprężnego jeszcze nie zadecydowałem. Dobór jest istotny bo za mały zawór ograniczy wydajnśc a za duży sposoduje "migotanie" zaworu, niestbilna pracę i w końcu uszkodzenie spężarki - ale nie jest to zagadnienie skomplikowane. Konieczny jest równiez odwadniacz ze względu na higroskopijnośc oleju smarującego sprężarkę. Dojrzałem do zadania bezpośrenich pytań chłodniarzom nie tyle w kwestii teorii co konkretnych rozwiązań materiałowych i technologii montażu.
Automatyke ciepłowniczą juz mam ( od instalacji elektrycznej) z pogodówką i zaworem mieszającym. Konieczne jest zainstalowanie zasobnika ciepła (buforowego) aby zabzpieczyć układ przed częstym włączaniem na krótkie cykle - to jst główne zagrożenie układu smarowania i powrotu oleju. Jak uporam się z wątpliwościami przedstawię cały proces doboru z rysunkami i obliczeniami.

klimatyzator

air-conditioner-9000-to-24000btu1.jpg
Subscribe and receive latest news

kilka słów o

clock.jpg
Z tego co widziałem na filmie, hałas klimatyzacji powstaje w przewodzie spalinowo-powietrznym. Masz po prostu długi odcinek prosty i tam nasila się hałas. W układach, gdzie występują kolana klimatyzacji i sam przewód jest zabudowany w szachcie kominowym nie zauważyłem takiego huczenia. Jeśli Ci to wizualnie nie przeszkadza, owiń przewód s-p jakąś otuliną z wełny, powinno być ciszej
Słuchałem kilka razy na słuchawkach i faktycznie dźwięk klimatyzacji jest nie ciekawy i intensywny.Strumień powietrza prosto w komin powoduje wibracje ścian wkładu.Gdyby wyjście miało ze dwa kolana (opór)to by nie rezonowało.
Ja bym na próbę założył (przedłużył) na wylocie na dachu odcinek z PCV.Zmieni to długość kanału i jak w trąbkach zmieni się rezonans.Wiecie o czym myślę?Jeżeli próba wyniknie pozytywnie można dokupić odcinek oryginalnego i zamontować.
W ogóle myślę o zakończeniu na dachu,czy jakiś daszek jest założony czy za blisko wylot od wlotu klimatyzacji...?To tam może zaczynać się problem owego zjawiska. Na początku było ok ale po około miesiąca zaczął głośno chodzić a dokładnie pompa lub wentylator.Raczej to pompa bo jak sie wyłączy(jak pracuje również) i chodzi pompa to są delikatne wibracje na rurze z gazu i na obudowie oraz buczenie które przenosi mi sie na ściany i słysze to w innym pokoju.Piec zamontowany jest w kotłowni.Był serwis Vaillanta ale facet stwierdził że jest ok ale ja sie upieram dalej, że na początku tak głośno nie chodził i to pompa hałasuje!!! Słuchałem wiele innych pieców i pompy chodzą cichutko. Serwisant zaproponował mi płyn do wyciszenia pracy pompy ale co to ma być??!! nie poto kupiłem taki drogi piec żeby wlewać płyny za 200zł .Dodam że filtr z wody jest czyściutki.Bede pisał pismo z żądaniem wymiany pompy ale nie wie czy to coś da.
klimatyzator

klimatyzator

estem uzytkownikiem pieca klimatyzacji Vaillant turbotec pro.Z tego co zaobserwowałem u kolegi na filmiku huczenie jest spowodowane długim pionowym przewodem kominowym co powoduje uzyskanie naturalnego ciągu grawitacyjnego i stąd ten dźwięk. U mnie rura wychodzi z pieca kolanem a wydech jest wyprowadzony przez ścianę na zewnątrz i piec pracuje cichutko.Natomiast mam pytanie innej natury. Od pewnego czasu zauważyłem iż piec czasem klimatyzacja nie odpala za pierwszym razem.Proszę o info czy to normalne. Ilość nieudanych odpaleń za pierwszym razem można odczytać pod kodem d68.A ile czasu użytkujesz kocioł? Może wystarczy doregulować automatykę lub oczyścić elektrody. Jeżeli kocioł pracuje około roku to czas na przegląd i nową regulację i czyszczenie. Jeżeli uważasz że to może być coś innego, wzywaj serwis. W zgłoszeniu określ co się dzieje. Wizyta serwisanta w okresie gwarancyjnym jest bezpłatna, ale czynności związane z czyszczeniem już nie. Pilnuj okresu gwarancji, w razie czego polecam usługę kontrakt serwisowy - szczegóły na vaillant.pl. gwarancja na kocioł może trwać sześć lat.
01/19/2013 09:56:53
klimapl

Lorem ipsum dolor sit?

In convallis. (0 | 0%)
Maecenas aliquet (1 | 100%)
Kompletnie się nie znam na meandrach prawa.
Przekonuje mnie jednak to, że na podstawie nieuzasadnionej prawnie prowokacji sąd odrzucił „dowody” w sprawie i dlatego uniewinnił Sawicką, wskazując jednocześnie, że JEST winna popełnienia „wymuszonej”, ale jednak korupcji.
A za to powinna być ukarana, choćby symbolicznym wyrokiem w zawiasach.
Rozumiem jednak, że sąd chciał zwrócić w ten sposób uwagę na fundamentalny aspekt prawniczego sporu, że nie wszystkie chwyty są dozwolone w państwie demokratycznym. Inaczej mielibyśmy do czynienia z totalitarną praktyką prawa zgodnie z zasadą: znajdź człowieka, a znajdzie się paragraf (czy jakoś tak).
cloud1.jpg
cloud2.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one